Sayı 12: Seçim

Hayatımızı nasıl yaşayacağımızı seçerek dünyaya geldiğimiz, çoğumuz için fantastik bir düşünce olsa da buna inananlardanız. Sabah erkenden kalkıp işe gitmeyi seçmenin; şehrin kaotik ortamında yaşamayı ya da kıyı kasabasında yaşamayı seçmenin; depresyona girmeyi ve çıkmayı seçmenin, illa bu hayatı, şu kişiyi, o yola gitmeyi seçmenin insanın sadece kendi kabulü olduğunu hatırlamak iyi geliyor. Ve tabii hatırlatmak da şu zamanlarda herkese iyi gelir diye düşünüyoruz…

Böylesine geniş yelpazeli bu konuyu hazırlarken düşündük ki, okurlarımız da kendi hayatlarındaki seçimlerini yaparken, bunun gerçekten kendi özgür seçimleri mi, yoksa aile, çevre ve diğer etmenler kılığında ortaya çıkan bir iradeyi kabul ederek yaptıkları bir seçim mi olduğunu, bir anlığına da olsa sorgulasınlar. Ve tabii ki bu sayıyı hazırlarken biz de kendimizi sorguladık!

O zaman hadi okuyalım.

Sayı: 12 Seçim
Dergiye linkten ulaşabilirsiniz…

Arzu Bıyıklıoğlu, Arzu Özev Dörter, Çağrı Dörter, Elif Bayar, Haluk Berkmen, Meral Bakır, Müge Çevik, Nuri Haksever, Özlem Özen, Süleyman Erdem, Sibel Eşiyok, Yasemin İynemli, Ozan Kızıl, Yüksek Şuur Bilimleri Derneği’nden; Ahmet Cemal Gürsoy, A. Onur Sevinç, Cüneyt Gültakın, Merve Ay’ a katkıda bulundukları için teşekkürler.

 

 

Sizin fikriniz nedir?