Yükleniyor Etkinlikler

« All Etkinlikler

  • Bu event geçti

Amerika’nın en ünlü “Ayurveda Doktoru” 29 Ekim’de Türkiye’de seminer verecek

29 Ekim 2017 @ 11:00 - 17:00

Amazon’da tüm kitapları Best-Seller olan, akademik açıdan Amerika’da en yüksek derecedeki Ayurveda Doktoru Dr. Suhas Kshirsagar, “Uzun Yaşamın Sırları ve Ayurvedik Zayıflama Yöntemleri” temalı tam günlük bir konferans vermek üzere ilk kez Türkiye’ye geliyor.

Yükselen Çağ Wellbeing Merkezi’nin kurucusu, Bütünsel Sağlık ve Ayurvedik Yaşam Danışmanı Ebru Şinik ile Yoga Terapi Uzmanı Dr. Neslihan İskit’in daveti üzerine Türkiye’de konferans verecek olan Dr. Suhas Kshirsagar tüm dünyada, “esprili bir dille motive ederek, ilham veren bir konuşmacı” olarak tanınıyor.

Ebru Şinik’in aynı zamanda Chopra Center University’den hocası olan Dr. Suhas Kshirsagar,  Yükselen Çağ Wellbeing Merkezi tarafından 29 Ekim Pazar günü, İstanbul Hilton Garden Inn Golden Horn Haliç Oteli’nde düzenlenecek olan 6 saatlik yoğun bir programdan oluşan konferans boyunca kadim sağlık ve şifa ilmine modern bir bakış açısı sunacak.

Dr. Suhas Kshirsagar’ın Amazon’da Best-Seller olan “Hot Belly Diet”, “The Art and Science Vedic Counseling” ve “Change Your Schedule, Change Your Life” isimli kitaplarının ve binlerce danışan ve hastadan oluşan klinik çalışmalarının kısa bir özeti niteliğinde gerçekleşecek bu seminer Türkiye’e alanında ilk seminer olma özelliğini taşıyor. Uzun ve Sağlıklı Yaşam için Ayurvedik Önerilerin bütüncül bir şekilde paylaşılacağı konferans boyunca Dr. Suhas, öğrencisi Ebru Şinik’in Türkiye’de uyguladığı ve danışmanlık hizmeti verdiği ayurvedik sağlıkla ilgili derin know-how’ını paylaşacak.

Dr. Suhas Kshirsagar konferansın “Ayurvedik Yöntemlerle Kalıcı Kilo Verme” bölümünde Hot Belly Diet isimli kitabında yayınladığı, kilo vererek yaşam kalitesini yükselten en pratik ve en basit programlardan birisi olarak nitelenen 3 aşamalı kalıcı  zayıflama programının tamamını anlatacak.

Üç aşamalı zayıflama programı

“Uzun Yaşamın Sırları ve Ayurverdik Zayıflama Yöntemleri” semineri; Hazırlık:Tıkanıklıkları AçHızlan:Yakmaya Başla ve Dönüştür:Yeniden Yapılandır olmak üzere üç aşamadan oluşuyor. Dr. Suhas Kshirsagar, programın “Hazırlık” bölümünde; “Ayurvedik Diyet ve Beslenme Kavramları”, “İyi Gıdalar ve Kötü Gıdalar”, “Sağlıklı ve Sağlıksız Beslenme Döngüsü”, “Kilo Verirken Harika Hissetmek için Ana Beslenme Kuralları” ve “Yaşam Tarzı Değişikliklerinin Önemi” hakkında katılımcılara bilgi verecek.

Programın ikinci aşaması olan “Hızlan” bölümünde; “Metabolizmayı Hızlandıracak Doğru Gıda Bileşimleri ve Yemek Miktarları”, “Intermittent Beslenme Kuralları” ve “Etkili bir Detoks için Pratik Bilgiler” konularını ele alacak.

Dr. Suhas Kshisagar, konferansın Ayurvedik Yöntemlerle Kalıcı Kilo Verme bölümünde son olarak ise  “Dönüştür” başlıklı 3. aşamasında ise “Daha Sağlıklı bir Yaşam Tarzına Geçişin Yolları”, “Kalıcı bir Şekilde Kilo Verin ve İdeal Kiloda Yaşayın”, “Kronik Hastalıkları Şifalandırın, Sağlık ve Mutluluk Halinizi Optimize Edin” ve “Mükemmel Sağlık için 21 İpucu” konu başlıkları ile eğitim seminerini tamamlayacak.

Sunumların İngilizce yapılacağı konferans boyunca katılımcılara kulaklıkla simultane çeviri hizmeti verilecek.

Bugüne kadar 15 binin üzerinde hastayı başarı ile tedavi etmiş, klinik çalışmalarda uzman bir hekim olan Dr. Suhas Kshisagar, Ayurveda İlmi ve Ayurvedik Yaşam Tarzı öğretilerini Deepak Chopra, Tony Robbins, Wayne Dyer gibi dünyaca ünlü liderlerle birlikte aynı sahneyi paylaşarak eğitim ve öğretilerine devam ediyor. Dünya genelinde çeşitli Ayurveda tıp fakültelerinde ana dersleri veren Dr. Suhas Kshirsagar, aynı zamanda Zrii & NutriiVeda isimli Ayurvedik besin destek ürünlerinin formül geliştiricisi ve Medikal Astroloji hizmeti veren Amerika’daki tek doktor.

Seminerle ilgili daha fazla bilgi için goo.gl/QWp3KZ ve www.yukselencag.com

//////////////////////

Dr. Suhas Kshirsagar hakkında 

Dr. Suhas Kshirsagar, Hindistan’ın geleneksel vedik şifa kültürünü yaşatan köklü bir aileye mensuptur. Pune University “Ayurvedik Tıpta İç Hastalıkları”  dalında altın madalya nişanına layık görülerek, doktorasını tamamlamış olan Dr. Kshirsagar’ın, California’da “Ayurvedic Healing and Integrative Wellness Clinic” isimli bir sağlık merkezi ve bulunmaktadır. Maharishi Mahesh Yogi ile birlikte çalıştığı 10 yıl boyunca eşi Dr. Manisha ile tüm dünyada sürekli seyahat ederek Ayurvedik Tıp ve Vedik Astroloji Jyotish konusunda eğitimler vermiş ve muhtelif Ayurveda Kliniklerinin yönetimini yapmıştır. Maharishi College of Vedic Medicine okulunda eski kürsü başkanı olan Dr. Kshirsagar, aynı zamanda Maharishi University’de profesör olarak Medikal Direktörlük de yürütmüştür.

Dr. Kshirsagar’ın “ The Hot Belly Diet: A 30-Day Ayurvedic Plan to Reset Your Metabolism, Lose Weight, and Restore Your Body’s Natural Balance to Heal Itself”, “The Art and Science of Vedic Counseling” ve “Change Your Schedule, Change Your Life: How to Harness the Power of Clock Genes to Lose Weight, Optimize Your Workout, and Finally Get a Good Night’s Sleep” isimli 3 best-seller kitabı ve “Effortless Weight Loss: The Ayurvedic Way” ve “Ayurvedic Wellness: The Art and Science of Vibrant Health” isimli Eğitim CD’leri bulunmaktadır.

Detaylar

Tarih:
29 Ekim 2017
Saat:
11:00 - 17:00
Etkinlik Etiketler
,
Website:
http://goo.gl/QWp3KZ

Organizatör

Yükselen Çağ
Website:
http://www.yukselencag.com