Skip to content
İletişim: 05362140838 • 3.gozdergisi@gmail.com
Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

  • Bu etkinlik geçti.

2021 Dünya Şiir Hareketi Etkinliği 25 Nisan’da Başlıyor…

25 Nisan 2021 @ 21:00 - 22:30

Ücretsiz

 

 

 

 

 

Şair ve yazarlar tarafından Zoom üzerinden 25 Nisan 21.00’da gerçekleşecek olan Dünya Şiir Hareketi, Portekiz Karanfil Devrimi’ne armağan edilecek.

 

 

Dünya Şiir Hareketi (World PoetryMovement) Nisan ayında gerçekleşecek olan  Nurduran Duman’ın düzenlediği,  Ataol Behramoğlu’nun da açılış konuşmasını yapacağı etkinlik “Dünya Şiir Hareketi Türkiye” için geri sayım başladı.

Şiir etkinliği Portekiz Karanfil Devrimi’ne armağan edilecek.

Bağımsız Editörler Platformu (BEP) ve Metot Sanat Akademisi’nin destek verdiği etkinlik 25 Nisan 2021, Saat 21.00’de zoom üzerinden herkese açık yapılacak.

 

Konuk Şairler Türkiye: Bâki Ayhan T., Çağla Meknuze, Gülce Başer, Nihat Özdal, Nilay Özer, Tuğrul Keskin

Konuk Şair Portekiz:Luis F. Sarmento

 

Kayıt: aynalikalem@gmail.com

 

Karanfil Devrimi nedir?

Karanfil Devrimi, Portekiz’de 25 Nisan 1974 günü şiddet kullanılmadan gerçekleştirilen askerî darbedir. Portekiz’in otoriter bir diktatörlükten demokrasiye geçişini sağlayacak iki yıllık bir değişim döneminin başlangıcı olmuştur.

Karanfil Devrimi sonucunda Portekiz Devleti’nin Afrika’da devam ettirdiği sömürgeci politika ve sürdürdüğü savaş sona erdi. Portekiz en hızlı biçimde sömürgelerindeki askeri ve idari personeli geri çekti.

 Editör: Zeynep Yolcu

 

 

Mekan

Online

Site de yer alan içerikler evrenseldir, istediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Kaynak gösterirseniz ayrıca seviniriz. | iletisim@3gozdergisi.com | 0536 214 08 38

error

Bizi takip ederek destekleyebilirsiniz...