Skip to content
İletişim: 05362140838 • 3.gozdergisi@gmail.com
Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

  • Bu etkinlik geçti.

Rüyalar ve Travma Sonrası Kabuslarla Nasıl çalışabiliriz?

8 Nisan 2021 @ 21:00 - 22:30

TL20

Psikolog ve Parapsikolog Dr. Stanley Krippner tarafından gerçekleştirilecek seminerde rüyalar ve travma sonrası kabuslarla nasıl çalışabileceğimiz konusu paylaşılacak. Bilim alanındaki güçlü birikimini, yerli Amerikalı şamanlarla kazandığı deneyimleriyle birleştiren Dr. Krippner’ın semineri Zoom üzerinden Türkçe’ye çevrilerek gerçekleşecek.

 

Dr. Stanley Krippner Hakkında:

 

San Francisco, Saybrook Lisansüstü Eğitim Okulu’nda Psikoloji Profesörü olan Dr. Stanley Krippner, rüyalar konusunda da yetkin bir isim. Daha önce Maimondies Tıp Merkezi Rüya Araştırmaları Laboratuarı’nın başkanlığını da yapan Krippner, 25′i aşkın ülkede rüyalar ve hipnoz hakkında atölye çalışmaları ve seminerler de gerçekleştirdi.

 

Krippner’a rüyaların ne ifade ettiğini de sorduk: “Rüyalar beyinden, beyindeki elektriksel ve kimyasal değişimlerden geliyor. Bu değişimler her 90 dakikada bir gerçekleşir. Beyin fonksiyonları bu sırada hareketlenir ve rüyalar görür. Rüya görmek insan için bir gerekliliktir. Çünkü psikolojik olarak sistemimizden çıkarmamız gereken şeylerden rüyalar aracılığıyla kurtuluruz. Zira insanlar rüya görürken beyinlerinde biriktirmiş oldukları ve aslında zaten bildikleri bilgileri bir araya topluyor ve onları analiz ederek bir görüntü yansıtıyorlar. Bunu bilinçli olarak yapmıyorlar çünkü bunca bilgiden sebep sonuç ilişkisi çıkarmak beyin için hayli zorlu bir iş. Ama rüyada beyin bu analizi yapıyor ve bize bu bilgilerin hangisinin faydalı olacağını, hangisini kullanmamız, neye odaklanmamız gerektiğini mesaj olarak veriyor. Kısacası insanlar rüyalarını kendilerine fayda sağlamak için kullanabilir. Zira rüyaları dikkatle inceleyerek onlardan ne mesajlar çıkarabileceğinizi ve nasıl bir yol izleyeceğinizi anlamak pekala mümkündür.” dedi.

 

Kayıt ve detaylı bilgiler için:

Kimimila Dönüşüm Atölyesi ile iletişime geçebilirsiniz.

Damla Selin Tomru: +90 533 393 81 12

Katılım bedeli 20 tl’ dir ve elde edilecek gelir TEMA’ya bağışlanacaktır.

 

 

Detaylar

Tarih:
8 Nisan 2021
Saat:
21:00 - 22:30
Ücret:
TL20
Etkinlik Kategori:
Etkinlik etiketleri:
, , , ,

Organizatör

Damla Selin Tomru
Telefon:
05333938112

Mekan

Online

Site de yer alan içerikler evrenseldir, istediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Kaynak gösterirseniz ayrıca seviniriz. | iletisim@3gozdergisi.com | 0536 214 08 38

error

Bizi takip ederek destekleyebilirsiniz...