İnsan kendisini tanımak isteğini fark edip, yol alamadıysa kendisini reddetme eğilimi gösterebilen bir varlıktır. Kendini tanıyabilen bir insan psikolojik ve fiziksel sınır ve sınırsızlıklarını bilir ve yönetir. Kendinde olanların farkında oluşu ve bunu değerlendirebilme becerisi ile bunları değerlendirebilir, yaşam amacına uygun bir hayat yaşamasına destek verir. Bu tanıma kapsamında fiziksel gücünü bilmesi, duygularını yönetebilmesi, düşüncelerini söyleyebilmesi, istek ve ihtiyaçlarını doğru belirlemesi, egosunu yönetmesi, değerlerini hatırlaması, becerilerini tanıması kendin tam ifade etmesine olanak sağlar.

Bireysel Danışmanlık hizmetinin en temel amacı da budur; bireyin kendini tanıması, karakter ve kişilik özelliklerini keşfetmesini sağlayarak karşılaştığı sorunlara çözüm olasılıklarını fark etmesini sağlamak.

Bireyin kendini tanıma sürecinde çevresine dair geliştirdiği farkındalık, aile, iş, sosyal ve özel yaşamındaki kişilerle uyumlu, kaliteli, dengeli, sorunsuz veya sorunlara çözüm odaklı bakabilen bir hayat sürmesine yardımcı olacaktır.

Bu verilen hizmet ile danışanın sorununun öncelikle gerçek kaynağı bulunur. Buna sebep olan duygu durum bozuklukları tespit edilir. Bir saate yakın süren ilk görüşme sonrası sorunun çözümü için kaç seans süreceği danışanın ihtiyacına göre belirlenir.

Bu bilgiler ışığında danışman; ilişki ve iletişim problemleri, öfke kontrolü, stres yönetimi, evlilik problemleri, depresyon, travma, kişisel gelişim ve olgunlaşma, rahat iletişim kurabilme, cinsel problemler, panik atak, uzun zamanlı yas tutma, kurban bilincine yatkınlık, mistik ve spritüel eğilimler gibi konularda kişiye özgü yaklaşımlar dahilinde kalıcı çözümler sunar.

Daha detaylı bilgi ve randevu almak için bizi aşağıdaki telefon numaralarından arayabilirsiniz.

Tel: 0536 214 0838